Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • "Z Archiwum X" wróciło. Cieszycie się?

  • Nowości, dobre fiilmy, wideo, zwiastuny, recenzje itp.
Nowości, dobre fiilmy, wideo, zwiastuny, recenzje itp.
 #86  autor: Derek
 
"Z Archiwum X" po 14 latach wróciło. W poniedziałek, 25 stycznia, o godz. 21 na antenie telewizji FOX polska premiera pierwszego odcinka. Jest nieźle, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,90535,19531353,...#ixzz3yMmMf9YI

Zagraniczne recenzje pierwszego odcinka "Z Archiwum X" nie pozostawiają nadziei. Że anachroniczny, że nudny, groteskowy. Że powrót kultowego serialu lat 90. nie był najlepszym pomysłem, bo jego formuła się wyczerpała. Nic nowego, nic oryginalnego: Mulder wciąż buja w obłokach i wszędzie węszy spisek, Scully nie wierzy, a Walter Skinner jest tak samo nerwowy i tak samo łysy jak 14 lat temu, kiedy telewizja FOX wyemitowała ostatni, 202. odcinek tego serialu-fenomenu, jakim jest "Z Archiwum X".

Pozwólcie, że się jednak nie zgodzę.

"Oni" znowu spiskują

Nie wiem, czy "Z Archiwum X" po tuningu podobało mi się bardziej niż innym recenzentom, bo to mój ulubiony serial (zdarzało mi się oglądać 12 odcinków dziennie), czy dlatego, że rzeczywiście jest dobre. Zacznę od początku i to dosłownie, bo już napisy początkowe pozwoliły mi uwierzyć, że Mulder i Scully naprawdę wrócili. Twórcy serialu zdecydowali, że przy tak doniosłej okazji jak premiera 10. sezonu wykorzystają kultową czołówkę, która towarzyszyła widzom od 1993 roku. Zaraz po niej zgorzkniały Mulder zza kadru krótko referuje widzom, o co właściwie chodzi. Trudno sobie wyobrazić, że ktokolwiek z dostępem do telewizji potrzebuje tego wprowadzenia, ale myślę, że dzięki niemu wszyscy, którzy czekali 14 lat na powrót najsłynniejszych agentów FBI, poczują się jak w domu. "W 2002 roku Archiwum X zostało zamknięte. Naszemu śledztwu ukręcono łeb. Ale nie mojej obsesji" - przekonuje ponuro Mulder. I dodaje, że przez cały czas dawał wodzić się "im" za nos. Kim są "oni", nie mówi, ale przecież nie musi. Ci, którzy oglądali dziewięć poprzednich sezonów serialu, doskonale wiedzą, że to ci sami "oni", którzy w eleganckich pokojach hotelowych palą papierosy, noszą doskonale skrojone garnitury i całymi dniami spiskują przeciwko ludzkości.

Pierwszy odcinek "Z Archiwum X" stacja FOX wyemitowała w 1993 roku. Nikt się nie spodziewał, że serial o agentach FBI, którzy tropią zjawiska paranormalne, okaże się takim sukcesem. Śmiało można powiedzieć, że to najsłynniejsza seria na świecie. Po 9. sezonie, który skończył się w 2002 roku, fani byli niepocieszeni. Jeszcze bardziej niepocieszeni byli jednak, kiedy do kin weszło "Chcę wierzyć" z 2008 roku, w którym Mulder i Scully miotali się po ekranie zdezorientowani równie mocno jak widzowie.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,90535,19531353,...#ixzz3yMmcZCoz




Tagi: x files, z archiwum x
 #419  autor: maciek
 
Widziałem pierwsze 2-3 odcinki i nie wciągnęło. To już nie jest niestety to co kiedyś. Chociaż o dziwo aktorzy prawie się nie zestarzeli ;) Albo to dobra charakteryzacja.