Strona 1 z 1

Dzieciństwo w PRL – było trudniej, ale czy naprawdę gorzej?

Post:czw sty 08, 2026 3:23 pm
autor: lumix_303
Ostatnio przy rozmowie ze znajomymi zeszło na temat dzieciństwa w czasach PRL. Brakowało wielu rzeczy, stało się w kolejkach, zabawki były „jakie były”, a mimo to sporo osób wspomina tamte lata z uśmiechem.

Zastanawiam się, czy to tylko sentyment, czy faktycznie było wtedy coś, czego dziś brakuje? Jak Wy to pamiętacie?

Re: Dzieciństwo w PRL – było trudniej, ale czy naprawdę gorzej?

Post:czw sty 08, 2026 4:14 pm
autor: BlazeCore_88
Nie idealizowałbym. Było biedniej, kombinowanie na każdym kroku, a dostęp do informacji praktycznie żaden. Dobrze, że to minęło.

Re: Dzieciństwo w PRL – było trudniej, ale czy naprawdę gorzej?

Post:czw sty 08, 2026 10:06 pm
autor: Derek
Dla mnie te czasy były fajne, ale to dlatego że byłem dzieckiem i nie czułem że ciężko jest zarobić aby godnie żyć.
Rodzice sobie radzili. Może za dużo nie było, ale z głodu nie umieraliśmy. Mam masę super wspomnień. Ogniska, wypady. Masa znajomych. Imprezki.

Ludzie mieli większy szacun do siebie, do pieniędzy - oszczędzało się. Szanowało jedzenie. Nie wywalało się tyle.
Po pracy zawsze ktoś wpadał na chwilkę. Tak po ludzku - pogadać. Teraz kasa jest - życia nie ma.
Inny świat. Moim zdaniem ten starszy był lepszy.