Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • Rosjanie chcą odłączyć się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  • Wiadomości, informacje i dyskusje zwiazane z nauką i technologią.
Wiadomości, informacje i dyskusje zwiazane z nauką i technologią.
 #538  autor: KRS
 sob lut 24, 2018 1:42 am
Obrazek

Rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos poinformowała, że do 2024 roku odłączona zostać ma rosyjska część Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) jest obecnie największym sztucznym obiektem na orbicie Ziemi. Ważąc 455 ton na rozmiary 110 m x 100 m x 30 m. W jej skład wchodzi 5 modułów rosyjskich. Po ich odłączeniu od ISS powstać ma własna rosyjska stacja orbitalna.

"Konfiguracja składająca się Wielozadaniowego Modułu Laboratoryjnego, modułu dokującego i zasilania pozwala nam na zbudowania stacji kosmicznej." - przeczytać można w oświadczeniu Roscosmosu.

Odłączenie się od ISS miałby dać możliwość Rosjanom prowadzenia "bardziej obiecujących kosmicznych projektów". Mówi się o umieszczaniu ładunków na wyższej orbicie wokołoziemskich oraz lotach na Księżyc i dalszej przestrzeni kosmicznej.

W kontekście rosyjskiej samodzielnej stacji kosmicznej mówi się o jej nowej nazwie OPSEK (Orbital Piloted Assembly and Experiment Complex). Byłaby ona poniekąd realizacją koncepcji sowieckiej stacji Mir 2.

Więcej po angielsku znajda państwo tutaj:
http://russianspaceweb.com/vshos.html