Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • Kiedy potrzebny jest detox?

  • Choroby, problemy, porady i sposoby leczenia.
Choroby, problemy, porady i sposoby leczenia.
 #150  autor: corkakapitana
 
Mam pytanie skierowane do rodziców dzieci, które wpadły w uzależnienie. Jakie były wasze pierwsze działania i co radzicie zrobić matce, która odkryła, że jej córka bierze narkotyki?
 #151  autor: pilecki
 
a skad pewność, ze córka bierze narkotyki? Znalazłaś cos w jej rzeczach? Dziwnie zaczęła sie zachowywać? Ja radziłbym sprobowac od otwartej i co najważniejsze spokojnej rozmowy z corka. Wiem, ze z niektórymi dziecmi ciezko sie rozmawia, zwłaszcza o takich sprawach, ale nie ma nic lepszego od szczerej rozmowy.
 #152  autor: corkakapitana
 
Ja już z nią rozmawiałam, bo nie było innego wyjścia. Po prostu została zatrzymana przez policję i wszystko się wydało. Ona oczywiście twierdzi, że z narkotyków korzystała tylko kilka razy podczas imprez, ale zwyczajnie jej nie wierze. Zresztą to samo sugerowała policjantka, z którą rozmawiałam. Pytanie tylko, co zrobić w takiej sytuacji. Czytałam o detoksie w Poznaniu na poznandetox.pl tylko nie wiem, czy to już jest ten moment. Może lepiej spróbowac czegoś innego, mniej drastycznego. Z drugiej strony wydaje mi się, że bycie twardą w takiej sytuacji ostatecznie może być lepsze dla mojego dziecka. Sama nie wiem co o tym myśleć.
 #153  autor: favelnik
 
Lepsze jest podjęcie jakichkolwiek kroków niż zostawienie tego bez żadnej reakcji. Nie wiem, czy Twoja córka potrzebuje detoksu, bo to jest po prostu odtrucie silnie uzależnionego organizmu. Może w jej przypadku do takiego silnego uzależnienia jeszcze nie doszło. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie jakiś rodzaj terapii, najlepiej takiej dedykowanej dla osób uzależnionych od narkotyków.
 #154  autor: pilecki
 
faktycznie w twojej sytuacji zwykla rozmowa moze nie wystarczyć, moze rzeczywiście jakas terapia? Na tej stronie, którą podałaś http://www.poznandetox.pl/ jest glownie informacja o sposobach odtruwania, ale tam pewnie beda tez wiedziec jakie inne kroki nalezy wdrozyc w przypadku leczenia mlodej dziewczyny. Ja radziłbym sie po prostu skonsultować z kims, kto ma doswiadczenie w takich przypadkach.
 #155  autor: corkakapitana
 
Dziękuję za szczerą odpowiedź. Chyba czegoś takiego właśnie potrzebowałam. Mam nadzieje, że z Twoim synem wszystko się jeszcze wyprostuje. Pozdrawiam i trzymam za was kciuki.
 #310  autor: alyssa
 
Pilecki dobrze gada, nie ma co samemu drązyć tematu tylko do razu iśc do specjalistów. Jako matka możesz mieć zakrzywiony osąd i źle ocenić sytuację. Sama byłam świadkiem jak syn mojej kolezanki popadł w taki alkoholizm że ledwo go odratowali a matka cały czas uważała że ma gorszy okres bo ich rodzina się rozbiła..
 #311  autor: pilecki
 
dzięki, po prostu staram się być racjonalny. To co opisujesz to tragedia, właściwie każdy był świadkiem podobnej historii czy to z alkoholem czy narkotykami. Mam tylko nadzieje ze nie oddali biedaka do państwowej lecznicy bo to chyba jeszcze większe zło.
 #322  autor: podsiadło
 
Cześć wszystkim. Może alysaa będziesz wiedziała jak przebiega detox alkoholowy? Masz jeszcze kontakt z tą koleżanką żeby ewentualnie zapytać? To bardzo ważne dla mnie wiec prosze o odpowiedź.
 #323  autor: alyssa
 
Wiesz co niedużo o tym rozmawiamy ale z tego co wiem to poszedł do zamkniętego ośrodka terapeutycznego dla alkoholików i tam przechodził na początku odtruwanie a potem wchodziły inne zabiegi jak np rozmowy z psychologiem itd. Więcej raczej się nie dowiem bo kobieta i tak jest zdołowana a nie chce jeszcze tego rozgrzebywać.