Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • Czym ogrzewacie dom

  • Sam wymyśl temat.
    Tematy i dyskusje nie pasujące gdzie indziej.
Sam wymyśl temat.
Tematy i dyskusje nie pasujące gdzie indziej.
 #2970  autor: talmi
 
Jak w temacie. Czym obecnie grzejecie? I czy polecicie do domu ogrzewanie podłogowe?
 #2971  autor: jagina
 
Ja bym zrobiła w całym domu. Ewentualnie jak chcesz to możesz wypuścić sobie rurki pod kaloryfery w niektórych pomieszczeniach i w razie jak nie będziesz chciała używać podłogówki to masz alternatywne rozwiązanie. My mieliśmy w zimne dni temperaturę w całym domu na 23 stopnie i było w domu bardzo przyjemnie. Ciepło fajnie się rozchodzi, nie grzeje tak miejscowo i intensywnie jak kaloryfer. Do tego jak weźmiesz kocioł b-smart to możesz ustawić sobie poprzez aplikację że na przykład pomiędzy 23-05:00 ma być 24 stopnie a później 21 więc jak się budzisz to już jest rześko ;)

Obecnie mamy ogrzewanie na pellet, cena niestety wzrosła znacznie w tym roku, ale już zrobiliśmy zapas na zimę Zdecydowaliśmy się na kupno w Leroy Merlin (tam było najtaniej).

W sumie nie wiadomo co obecnie jest najtańsze jeśli chodzi o ogrzewanie. Cała energia bardzo wzrosła jeśli chodzi o ceny.
 #4536  autor: zenek45
 
Ja od kilku lat korzystam z pompy ciepła firmy https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-cie ... a-budynku/. Firmę polecił mi dobry znajomy, który miał już zainstalowaną w swoim domu pompę PCCO SPLIT. W ofercie mają też pompy, które można podłączyć do już istniejącego systemu grzewczego, dzięki czemu zużywane jest znacznie mniej energii elektrycznej, a tym samym - rachunki są niższe. Sam ze względu na wygodny montaż wybrałem pompę typu monoblok, ale w jej przypadku zalety są całkiem podobne. Pozwala nam dbać o nasze środowisko i przyczyniać się do ochrony klimatu naszej planety.
 #5356  autor: Amber
 
Muszę przyznać, że mnie zaintrygował temat związany z wentylacją z rekuperacją wnętrza. Sporo praktycznych informacji jak i produktów udało mi się znaleźć za pośrednictwem znajomego, który powiedział mi, że rekuperacja nie jest trudnym tematem. Zajrzyjcie W wolnym czasie na stronę firmy Stiebel-Eltron, a sami się przekonacie.