Żurawki, rozchodniki, wrzoścce, golterie, chryzantemy, kapusty i papryczki ozdobne, rozplenica rubrum. Nie mam zdjęć własnych kompozycji z ubiegłego roku, zamieszczam poglądowe jako inspiracje ;)
Planuję mini ogródek warzywny na balkonie i potrzebuję odpowiednich pojemników. Rozglądam się za doniczki balkonowe o dużej pojemności. Hydroponika oferuje chyba doniczki dedykowane pod warzywa i zioła. Myślę o czymś głębokim na pomidory i ogórki. Ważne, żeby materiał był bezpieczny dla upraw jadalnych. Zależy mi na doniczkach z dobrą wentylacją korzeni. Chciałabym zestawu kilku sztuk w jednym kolorze. Planuję uprawę ekologiczną bez chemii. Ktoś hoduje warzywa na balkonie w takich doniczkach?
Jeśli jesteśmy w temacie ogrodu zastanawiam się gdzie trzymać wszystkie narzędzia.. co sądzicie o takich poradach - https://tygodnik.pl/pl/639_artykuly-spo ... zowac.html? Może domek narzędziowy? Długie narzędzia, takie jak grabie, łopaty czy widły, powinny bezwzględnie wylądować na specjalnych wieszakach ściennych. Dzięki temu zwalniamy cenne miejsce na ziemi, a cały sprzęt jest doskonale widoczny bez konieczności przekopywania gratów.
Zdecydowanie zgodzę się z poprzednią wypowiedzią i ostatnio również znalazłam ciekawy wpis w sieci - https://www.wirtualnygarwolin.pl/artyku ... i-ziolowej. Napar z kwiatów rumianku działa silnie przeciwzapalnie, antybakteryjnie i rozkurczowo, dzięki czemu sprawdza się zarówno przy bólach brzucha, jak i problemach skórnych. Rumianek jest rośliną jednoroczną, ale rozmnaża się bardzo łatwo przez samosiew więc raz wprowadzony do ogrodu, w kolejnych latach zwykle nie wymaga ponownego wysiewania.