Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • Polski robot (łazik marsjański) z Politechniki Częstochowskiej najlepszy na świecie.

  • Wiadomości z Polski.
Wiadomości z Polski.
 #611  autor: Soli
 
The University Rover Challenge (URC) przyznał tytuł Światowego Najlepszego Marsjańskiego Rovera zespołowi PCz z Politechniki Częstochowskiej w Polsce 2 czerwca 2018r.
Na URC gościło 35 roverów i ponad 500 studentów z dziesięciu krajów. Stacja badawcza pustyni Mars (MDRS) w południowym Utah. URC to coroczny konkurs, w którym prosi się studentów, aby zaprojektowali i zbudowali najlepszego na świecie łazika marsjańskiego.
z21862902IER,Politechnika-Czestochowska--25-maja-2017-r--Prezen.jpg
z21862902IER,Politechnika-Czestochowska--25-maja-2017-r--Prezen.jpg (181.95 KiB) Przejrzano 2308 razy
Broniący tytułu mistrzowie z 2017 roku, zespół projektantów Mars Rover z Missouri University of Science & Technology w Stanach Zjednoczonych, osiągnęli imponujący wynik, zajmując drugie miejsce. Oznacza to po raz trzeci zespół zakończył na podium w URC. Zespół IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej w Polsce zajął trzecie miejsce zaokrąglając podium.

Międzynarodowy konkurs robotyki dla studentów, który jest częścią serii Rover Challenge, należał do elitarnej grupy drużyn walczących o zbudowanie najlepszego na świecie studenckiego łazika marsjańskiego. Rekordowo 95 drużyn z 12 krajów wzieło udział w URC 2018.
Po rygorystycznym, dwufazowym procesie selekcji, 36 zespołów zostało zaproszonych do udziału w konkursie terenowym na MDRS. Przyjechało 35 drużyn z dziesięciu krajów, a ich łaziki były gotowe na ekscytujące wyzwania na pustyni w Utah.

Najbardziej ekscytującym zadaniem 2018 okazało się zadanie serwisowania sprzętu, które zawierało lądownik zaprojektowany i zbudowany przez sponsora URC Protocase. Zespoły i ich łaziki były zobowiązane do załadowania kanistra do lądownika i przeprowadzenia szeregu skomplikowanych procedur wymaganych do "wypuszczenia" tego lądownika z Marsa z powrotem na Ziemię.

Zespół PCz zakończył spektakularnym występem pod koniec soboty w zadaniu Extreme Retrieval and Delivery, uzyskując jedyny doskonały wynik w konkursie w tym zadaniu. Podczas tego zadania wędrowcy musieli poruszać się po trudnym terenie otaczającym MDRS, aby pobrać narzędzia i dostarczyć je symulowanym astronautom w terenie. Ostatni cel zadania wymagał od zespołów wznoszenia się po stromym i wąskim grzbiecie, w celu dostarczenia narzędzia do ostatecznego astronauty. W tym celu wysłano już trzy poprzednie zespoły, które toczyły lub zsuwały się z grzbietu.

Zobacz wszystkie wyniki:
http://urc.marssociety.org/home/about-u ... 018-scores