Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • AMD RYZEN 7 2700X 8-Core 3.7 GHz (4.3 GHz Max Boost) Socket AM4 105W YD270XBGAFBOX Desktop Processor

 #559  autor: Soli
 
No to jest mniej wiecej tak:
Wydałem zaoszczedzone pieniażki na niedawno wydany Ryzen 7 1700X i cieszyłem tak bardzo że nareszcie mam złożony komp, który jest na czasie i spokojnie konkuruje z Intelem za pół ceny.
Nieststy AMD wydaje nową generacje Ryzenów - juz 29 kwietnia 2018r.
Co nowego? - turbo!!!
I w ten oto sposób w zaledwie rok - mój komp staje się przestarzały.
:downn:
Jakie wy macie kompy???
Pochwalcie się.
 #817  autor: Piotr
 
AMD ujawniło swoje plany do 2020 roku. Wiemy już co nieco o Zen 2, Zen 3, a także Zen 5. Pojawiły się również plotki, że procesory z serii Ryzen 3000 mają posiadać 12 lub nawet 16 rdzeni z hyper thread to bedzie po 24 do 32!!!
Threadrippery na półce konsumenckiej? Brzmi ciekawie.
 #818  autor: KRS
 
Z wiadomości, do których dostęp uzyskał Gamers Nexus dowiedzieliśmy się, że płyty z chipsetem X570 trafią do sprzedaży dokładnie w tym samym czasie co procesory Ryzen 3000. Prezentacja powinna odbyć się w czerwcu, a dostępność sklepowa planowana jest na lipiec tego roku. Tym razem AMD miało zrezygnować ze współpracy z ASMedią, która odpowiadała za przygotowanie poprzednich chipsetów. Firma była niezadowolona z problemów, jakie pojawiły się przy produkcji chipów do płyt obsługujących Ryzeny 1. generacji. Tym razem czerwoni mają sami zaprojektować każdy elementem układu, bez pomocy z zewnątrz.

Gamers Nexus twierdzi ponadto, że chipset X570 otrzyma część interfejsów dostępnych tylko dla platformy Epyc. Nie wiadomo niestety, o które elementy chodzi. Nie jest też jasne, jak ma wyglądać obsługa PCIe 4.0. Według części źródeł chipset ma oferować tylko linie PCIe 3.0, podczas gdy PCIe 4.0 dostępne będą wyłącznie z CPU. Z drugiej strony, postawienie na nowszy standard może mieć sens także w przypadku chipsetu, bo dzięki wyższej przepustowości można wykorzystać mniej linii, by zapewnić tę samą wydajność.

Wiecej tu:
https://pclab.pl/news79738.html