Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • Final Fantasy XV to bez dwóch zdań najbardziej oryginalna i odważna odsłona.

 #232  autor: Derek
 
Wiecie już, co w Final Fantasy XV zgrzyta, nie działa i rozczarowuje. Najwyższy czas przyjrzeć się temu, co sprawia, że przez grę Square Enix zarwałem dwie ostatnie nocki, mam podkrążone oczy i nie mogę doczekać się powrotu do wirtualnego świata.

Ogólna zasada z Final Fantasy XV jest bardzo prosta – im dalej, tym lepiej.


Z każdą godziną spędzoną w fikcyjnym, otwartym świecie tytuł staje się bardziej satysfakcjonujący. Gra nabiera prawdziwych rumieńców dopiero po kilkunastu (!) pierwszych godzinach. Wtedy na horyzoncie pojawiają się najciekawsze postaci, historia nabiera tempa, wrogowie stają się zróżnicowani i ciekawi, a gracz posiada niemal pełną paletę możliwości.

Pierwsze chwile z „piętnastką” są najgorsze. Narracja nie powala, emocje nie mają krzty autentyczności, a mechanizmy gry wydają się przesadnie skomplikowane i utrudniające życie. Jeżeli wytrzymacie do momentu odblokowania drugiego regionu i wizyty w pierwszym większym miasteczku, wszystko zaczyna iść w odpowiednim kierunku.
Final Fantasy XV to bez dwóch zdań najbardziej oryginalna i odważna odsłona.
Niestety, wszystkie nowe mechanizmy, takie jak kołowy system dialogowy, możliwość jazdy samochodem czy tryb swobodnej eksploracji, udają się co najwyżej połowicznie.
Możliwość wyboru wypowiadanej kwestii ma się nijak do tej z Mass Effect. Zarówno jeżeli chodzi o jakość dialogów, jak również istotność ich konsekwencji. Swobodna eksploracja nie daje takiej satysfakcji, jak w Wiedźminie, gdzie zupełnie przypadkowo rozpoczynamy niesamowitą misję poboczną, wchodząc do pierwszej lepszej jaskini. Jazda samochodem to również sztywne podróżowanie od punktu A do punktu B, bez możliwości zjazdu z asfaltowej drogi.

Więcej tu:
http://www.spidersweb.pl/2016/11/final- ... enzja.html

Oto kilka zrzutów z ekranu:
Załączniki
4.jpg
4.jpg (247.62 KiB) Przejrzano 3115 razy
3.jpg
3.jpg (96.92 KiB) Przejrzano 3115 razy
2.jpg
2.jpg (155.93 KiB) Przejrzano 3115 razy
1.jpg
1.jpg (341.37 KiB) Przejrzano 3115 razy