Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • Muzyka bez praw autorskich

  • Sam wymyśl temat.
    Tematy i dyskusje nie pasujące gdzie indziej.
Sam wymyśl temat.
Tematy i dyskusje nie pasujące gdzie indziej.
 #1166  autor: Maciuszek87
 
Mam taki nietypowy problem trochę w związku ze swoją działalnością gastronomiczną, ale piszę na takim ogólnym forum, bo może ktoś się też z tym spotkał. Mam taką sytuację, że płaciłem za puszczaną w lokalu muzykę do ZAIKS i właściwie nic się takiego nie działo, myślałem że wszystko jest ok jeśli chodzi o prawne kwestie, a teraz mi ZAIKS nalicza opłaty 5 razy tyle i informuje, że pobiera także za inne organizacje, do których powinno się płacić, więc dla mnie trochę szok, a co jeszcze gorsze to każą mi płacić 3 lata do tyłu za to, że do tych innych firm nie płaciłem. Może ktoś z Was miał taką sytuacje i ewentualnie podpowie jak sobie z tym poradził?
 #1174  autor: kosekk77
 
Z tego co wiem od innych restauratorów to ten problem opłat wstecznych stał się dość powszechny i bardzo wiele firm się musi z tym zmagać. Mnie niestety tez to dopadło i tutaj mogę innym zaproponować pomoc za pośrednictwem Publicmusic. Na ich stronie macie na ten temat informacje https://www.publicmusic.pl/, ale tak ogólnie to z jednej strony pomagają wyjść z tych problemów jeśli chodzi o opłaty, a z drugiej oferują muzykę, którą można u siebie wykorzystywać bez płacenia do ZAIKS.
 #5400  autor: topka
 
Moim zdaniem, jeżeli chodzi o etap właściwej produkcji płyt czy też winyli, to bardzo ważny jest mastering. Jeżeli zależy wam na jakościowym wykonaniu matrycy służącej do replikacji płyt, to moim zdaniem warto zajrzeć tutaj x-disc.pl . Przyznam szczerze, że ich oferta naprawdę mi się spodobała.