Przyjazne forum dyskusyjne. Dołącz do nas. Na Każdy Temat. 

  • Budowa domu

  • Sam wymyśl temat.
    Tematy i dyskusje nie pasujące gdzie indziej.
Sam wymyśl temat.
Tematy i dyskusje nie pasujące gdzie indziej.
 #2276  autor: jagna
 
Zdecydowałam się na podłogi drewniane od https://www.comfortplus.pl. Uważam, że była to najlepsza decyzja, wszystko idealnie dobrane i dopasowane pod nas.
 #2669  autor: Jarecka
 
Budując dom warto by teraz rozpatrzeć dość istotne rzeczy takie jak np ogrzewanie , my mamy w domu wkład kominkowy z kratki.com jesteśmy bardzo zadowoleni
 #4025  autor: Amber
 
Jeśli jesteś zainteresowany takim gotowym domkiem, zalecam kontakt z firmą livetinyhouse.eu . Z pewnością udzielą Ci wszelkich potrzebnych informacji. Na ich stronie znajdziesz również przykładowe realizacje, więc myślę, że warto się z nimi zapoznać.
 #4533  autor: zenek45
 
Budując dom na pewno nie unikniecie pracy z betonem, a to dosyć ciężki do obróbki materiał. Do cięcia betonu zbrojeniowego zazwyczaj potrzebne są narzędzia diamentowe, także na waszym miejscu wyposażyłbym się w choćby podstawowy komplet. Do precyzyjnego cięcia przyda się np. przecinarka plus mocny łańcuch od https://www.husqvarnaconstruction.com/p ... iamentowe/. Taki zestaw super sprawdzi się przy cięciu otworów w ścianach, przycinaniu betonowych krawędzi czy wycinaniu schodów.
 #4714  autor: arek
 
Co w kwestii elewacji i jej ocieplenia polecacie?
 #4770  autor: jaN
 
Budowa domu to z pewnością duża inwestycja pieniędzy. Dlatego lepiej nie szukać oszczędności na ekipie lub samych materiałach. W dłuższej perspektywie czasu może to tylko przynieść potencjalne problemy i będziemy tylko się denerwować. Ocieplenie domu to podstawowa kwestia z jaką musimy się zmierzyć. Koszta ogrzewania mogą nas przerazić w dzisiejszych czasach gdy połowa ciepła będzie uciekała. Po pierwsze to ocieplenie samego stropu wełną mineralną, po drugie to ocieplenie ścian zewnętrznych. To jaki konkretnie produkt wybierzemy będzie zależało od wybranego wykończenia elewacji. Jeśli będą to deski elewacyjne opalane - https://customzole.pl/technika/ to potrzebny będzie stelaż do ich montażu. A swoją drogą to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony czw maja 18, 2023 12:06 pm przez jaN, łącznie zmieniany 1 raz.
 #4780  autor: olkaaaxxx
 
Szczerze mówiąc dla mnie bardzo ważne jest by na dniach znaleźć jakąś profesjonalną firmę, która zajęłaby się montażem klimatyzacji. Z tego co widziałam to właśnie ta firma https://dudi-mex.pl/content/21-montaz-k ... i-przemysl , świadczy tego typu usługi. Korzystaliście już może z tego rozwiązania?
 #5531  autor: MarcinP86
 
Podgrzewacz przepływowy pod prysznic, nie do końca rozumiem ? A nie lepiej, żeby ten podgrzewacz był nie tylko pod prysznic ? Co do budowy domu, a nie remontu, to pamiętajcie też o szalunkach stropowych jak tutaj https://szalbud.pl/szalunki-stropowe/